Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X

Elbląg


Kompleks piłkarski położony w sąsiedztwie odkrytego basenu przy ul. Spacerowej.

W trakcie drugiej wojny światowej po północnej stronie kąpieliska miejskiego na rozległym, prostokątnym placu odbywały się hitlerowskie Aufmarschwiesse, Parteitagi i inne oficjalno – militarne uroczystości. Przestrzeń rozłożoną na splantowanym północnym brzegu dawnego Gross Teich od tafli basenu odgradzała droga z dwoma potężnymi masztami na końcu. Z trzech pozostałych stron biegł szeroki, choć niski mur z kwadratowymi basztami w narożach. Na lekko zaokrąglonym murze północnym była trybuna główna z kolejnym szpalerem masztów.

Po wojnie obiekt przeznaczono do rozgrywek sportowych. Tu odbywały się wyścigi motocykli, rozgrywano mecze piłkarskie. W związku z planami budowy sztucznie mrożonego toru łyżwiarskiego plac został rozkopany, a jego nawierzchnię zdrenowano. Przez długie lata obiekt był zamknięty.

Aktualnie kompleks został zmodernizowany z przystosowaniem do rozgrywek piłki nożnej. Zostały przygotowane:

  • płyta główna boiska,
  • boisko treningowe,
  • boisko do plażowej piłki nożnej,
  • trybuny
  • budynek socjalny.

Odbywają się tutaj treningi, mecze IV ligi, turnieje sportowe oraz festyny rekreacyjne. Obiektem opiekuje się Klub Sportowy "Olimpia 2004".